רכבל ונקרות - סיפור אהבה בין ההר לים

רכבל ונקרות – סיפור אהבה בין ההר לים

חוויה מיוחדת מצפה למבקרים באתר ראש הנקרה : נוף מרהיב של מרחבי הים התיכון ורצועת החוף נשקף מראש הצוק במהלך הנסיעה ברכבל התלול ביותר בעולם. מסלול הליכה בתוך מנהרה חצובה בהר, המאפשר לטייל בין הנקרות – תופעת טבע ייחודית שנוצרה במפגש בין הים להר. האתר פתוח כל ימות השבוע, וזוכה למעל מאתיים חמישים אלף מבקרים בכל שנה. מומלץ לבקר גם בעונת הקיץ וגם בעונת החורף וליהנות מחוויה מדהימה של הים כאשר גליו האדירים מתנפצים אל הנקרות במלוא עוצמתם!

האתר ראש הנקרה מציע מספר אטרקציות:

"הים והסלע" – מיצג אור קולי- צילומים מקוריים של חציבת מנהרות הרכבת בראש הנקרה (ברשות מוזיאון המלחמה הבריטי) ושחזור פיצוץ גשר הרכבת מהווים עדות להיסטוריה של המקום. מוקרן בשפות: עברית, רוסית, אנגלית, ספרדית, ערבית, צרפתית וגרמנית. כתוביות לכבדי שמיעה בעברית או אנגלית על פי בקשה במקום.

ראש הנקרה

בואו אל עולם מסתורי שבו נפגשים המים עם הסלע הלבן. בואו אל עולם שכולו מורכב מפלאי הבריאה המרשימים. בואו אל ארץ הצפון השופעת טבע ירוק ופורח והרבה שקט ושלווה. בואו אל ראש הנקרה. האטרקציה המרכזית שמציע אתר התיירות ראש הנקרה היא, כמובן, הטיול לנקרות שבאזור. מהי נקרה וכיצד היא נוצרה? תהליך גיאולוגי ארוך הנמשך אלפי שנים הביא להיווצרותן של הנקרות. שרשרת של זעזועים תת – קרקעיים הביאה להיפערות של סדקים בסלע. לאחר מכן, חדרו מי הגשמים מבעד לסדקים האלו והדבר יצר בתוך הסלעים מערות ימיות הקרויות נקרות וכן גם מחילות. עוצמת הגלים המכים בסלע בעתות סערה היא שגרמה לכך שהנקרות הלכו והתרחבו. אורכו של מסלול הטיול הינו כמאתיים מטרים וניתן לטייל בו גם בשעות הלילה מאחר והנקרות מוארות. לאחר טיול חוויתי בנקרות עצמן תוכלו להירגע ולשאוף את ריח הים המלוח תוך הליכה מהנה בטיילת הים. טיילת הים הינה טיילת יפה ובה מצויות פינות ישיבה רבות הפונות אל הים.

מסלול הטיילת בנוי על תוואי של דרך היסטורית ששימשה למעבר בעת העתיקה. בתקופת המנדט הבריטי נבנתה לאורכה מסילת ברזל שאת שרידיה תוכלו לראות לאורך הטיילת המנהרה נחצבה בסלעי ראש הנקרה וביניהם נמתחו גשרים לאורך תוואי המסילה. כשתלכו לאיטכם על קו המים של טיילת הים תגלו עולם מופלא של חי וצומח לאורכה של רצועת החוף. מפרצונים קטנים ובריכות מים נחצבו באזור על ידי הפיניקים, הם הצידונים, יושבי העיר הלבנונית, צידון. המפרצונים והבריכות נחצבו לצרכים שונים וביניהם ייבוש מלח, כריית אבן לבנייה, בניית גתות להפקת יין מענבים ואחסון של חלזונות שבעזרתם מפיקים את צבעי הארגמן והתכלת.

מסלולה של הטיילת עובר דרך שמורת הטבע של ראש הנקרה וממשיך אל חוף בצת הנחשב לאחד מחופי הרחצה היפים ביותר בארץ. בחוץ בצת יש סיכוי שתראו את צבי הים הענקיים. הצבות הגדולות מגיעות אל החוף על מנת להטיל את ביציהן. נחל בצת חוצה את הטיילת ולקראת סיום, תראו פסל מרשים ומרגש המנציח את פעולות ההעפלה. הפסל הזה עשוי משברי אוניות המעפילים שהגיעו לחופי הארץ. כמו כן, תוכלו לרכוב על אופניים לאורכה של טיילת הים. האתר מציע שירות השכרת אופניים ובהם גם אופניים עם כסאות תינוק וגגוני צל להגנה מפני קרני השמש.

מה עוד במקום? ישנה גם תצפית נוף הקרויה מצפור. תוכלו להצטייד במשקפות ובימים שבהם הראות טובה אפשר לראות את כל רצועת החוף הצפונית של הארץ. קיים גם פסל טבעי הקרוי "רגל הפיל" שנוצר ממפגש המים עם סלע הגיר הרך. כמו כן, קיים לרשותכם גם צוק הקרוי צוק המאובנים ובו תפגשו מאובנים יפהפיים של כוכבי ים. להתראות באתר ראש הנקרה !

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here