טיולים מאורגנים למרוקו

לחופי הים התיכון והאוקיינוס האטלנטי, ממש בנקודת החיבור שבין אפריקה לאירופה, מתפרשת הפנינה של המגרב – מרוקו. במשך מאות שנים היא מושכת אליה תיירים והרפתקנים מכל רחבי הגלובוס, שנופלים שבי בקסם האקזוטי הייחודי שלה. שנים של השפעות תרבותיות ספרדיות, איסלמיות ואפריקאיות יצרו מארג מופלא של טעמים, צלילים, צבעים וניחוחות שבנו את הפולקלור הייחודי שלה. בין אם טיול למרוקו מהווה עבורך טיול שורשים, או אם סתם מדובר ביעד החלומות שלך לחופשה, יחד עם מרוקו תור היעד הזה מעולם לא היה קרוב יותר. אספנו כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני נסיעה למרוקו.

טיול למרוקו

באיזו תקופה הכי מתאים לתכנן טיול למרוקו?

תנאי האקלים במרוקו משתנים באופן דרמטי מאזור לאזור, בעוד שהיישובים בהרי האטלס עשויים להיות קרים מאוד בחורף ואף להתכסות בשכבה עבה של שלג, באזורי החוף נוכל ליהנות מאקלים דומה למדי לזה שנחווה פה בישראל. במדבר הסהרה, מטבע הדברים, הטמפרטורות עשויות לעלות באופן דרסטי. לכן, כדי להשיב על השאלה באיזו עונה כדאי לתכנן טיול מאורגן למרוקו, ראוי שנבחן תחילה באילו אזורים ברצוננו לבקר. כדי לטעום מכל העולמות ולשמור על האופציות שלנו פתוחות, מומלץ לנסוע בעונות מעבר, מאפריל עד יוני או מספטמבר עד נובמבר. כדי להיערך לכל אפשרות, מומלץ לארוז בעיקר ביגוד קל, אך לדאוג לכל הפחות לז'קט חמים ולכמה סוודרים, כדי שיהיה לנו נעים גם בערבים הקרים שיכולים לפקוד לעתים את ערי החוף וללילות המדבר בסתיו. 

כל ההכנות לקראת הנסיעה

אז החלפנו מט"ח, תכננו את מסלול הטיול שלנו וקנינו כרטיסי טיסה, אך עם זאת ישנו עוד צעד חשוב אחד שיש לקחת בחשבון לפני שיוצאים לדרך- לקראת הטיול חשוב שנדאג להנפקת אשרת כניסה. כל האזרחים הישראליים, גם אלו מאיתנו שהם ילידי מרוקו מחויבים בהנפקת הוויזה, שבלעדיה לא תהיה כל אפשרות לבקר במקום. בעבר, אושרה הכניסה בוויזה אך ורק במסגרת קבוצה, אך כעת ניתן להיכנס גם כמשפחות ויחידים. תהליך הנפקת הוויזה עשוי להיות מורכב ולכן, מומלץ להסתייע בגורם מקצועי שילווה אותך עד לקבלת כל המסמכים הנדרשים. במשך מעל 15 שנים מלווה יחיאל חמו מבית מרוקו תור ישראלים רבים ברחבי מרוקו. הבקיאות המעמיקה שלו בתרבות, בהיסטוריה ובגיאוגרפיה של הארץ הקסומה שלו והניסיון הרב שלו בהדרכת תיירים, מבטיחה לכם חוויה בלתי נשכחת בטיול מאורגן למרוקו לשומרי מסורת.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here